Przejdź do treści

Rurociąg pod Wisłą ułożony – trwają dalsze intensywne prace przełączeniowe

Prace przy układaniu alternatywnego rurociągu pod Wisłą zakończyły się w nocy z 5 na 6 grudnia. Teraz nowa instalacja wykonana metodą direct pipe będzie podłączana do infrastruktury kanalizacyjnej, przygotowanej po obu stronach rzeki oraz w zakładach Farysa i Świderska.

W grudniu, w trybie ciągłym tj. 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu, prowadzone będą dalsze prace związane z budową alternatywnego przesyłu ścieków. Rurociąg ten zostanie połączony z przygotowaną infrastrukturą w sposób, który pozwoli na przejęcie ścieków z układu tymczasowego, działającego obecnie bez zastrzeżeń na moście pontonowym. Nowa instalacja będzie pracowała w oparciu o system pompowy.

MPWiK prowadząc dalsze prace dokłada wszelkich starań, by przełączenie nastąpiło jak najszybciej, jednak za najważniejsze uznaje przy tym bezpieczeństwo oraz jakość prowadzonej inwestycji. Realizacja całego projektu budowy alternatywnego przesyłu ścieków odbywa się na podstawie wydanej 7 września 2020 r. decyzji nakazowej Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy. Celem inwestycji jest zapewnienie Warszawie sprawnego, bezpiecznego i niezakłóconego transferu miejskich ścieków do Zakładu „Czajka”.

Udostępnij artykuł